KONST / Litografier / Färglitografi 14072202
nr 1407 2202
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 10/250. Motivet: 40x47, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
Kondition: skadad ram
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:31:48
300 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert